Hizmet kalitesi ve bu kaliteye paralel olarak ilerleyen büyüme hızıyla bugün 400’ün üzerinde çalışanı, halihazırda 5 binden fazla stoklu ürün çeşidi, 450 binin üzerinde hizmet verdiği müşteri sayısı ile Avansas, Türkiye’nin lider online iş yeri marketi olarak operasyonlarına devam ediyor. Kurumların ihtiyaç duyduğu tüm iş yeri malzemelerini her daim stoğunda hazır bulundurarak en kaliteli ürünleri, en hızlı şekilde, rekabetçi ve tutarlı fiyatlarla sunan Avansas, satış sonrası hizmetleriyle de dikkat çekiyor. Kurumlara, çok tüketilen ürünlerde maliyet avantajı sağlayabilecekleri alternatif ürün önerileri ve düzenli piyasa bilgilendirmesi gibi bütçe planlamalarına katkı sağlayacak yönlendirmelerde bulunduklarını aktaran Avansas Genel Müdürü Sedat Anak, “Önceliğimiz; müşteri memnuniyeti. Alışveriş deneyiminden, sonuçlarına kadar 360 derece bir hizmet vermeyi ve her müşterimiz için bu süreci uzun soluklu bir birlikteliğe çevirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Türkiye’nin iş yeri malzemeleri tedariğinde öncü bir firmanın genel müdürü olarak Avansas’ı taşımak istediğiniz konum nedir? Öncelikli hedeflerinizi paylaşır mısınız?
İş yerinin alışveriş yeri Avansas olarak Türkiye’deki büyüyen e-ticaret sektöründen aldığımız payı artırmak için kısa ve uzun vadeli hedeflerimiz bulunuyor. Türkiye’de e-ticaret için büyük bir potansiyel var. Bu potansiyeli en doğru şekilde analiz ederek daha fazla iş yerine en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bunun için ürün portföyümüzde sürekli iyileştirmeler yaparak merkezimize müşteri beklentilerini alıyoruz. Bu anlamda ilk önceliğimiz, kendi dağıtım araçlarımızla 1 iş gününde gerçekleştirdiğimiz teslimat ağını genişletmek oldu. Bugüne kadarİstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Tekirdağ illerinde kendi araç ve personelimiz ile 1 iş gününde ücretsiz teslimat sağlıyorduk. Teslimat süreçlerimizdeki iyileştirmeler sayesinde artık İzmir, Manisa, Balıkesir ve Yalova’da da belli bölgelerden saat 17:00’a kadar verilen siparişleri 1 iş gününde kendi araçlarımızla müşterilerimizin kapısına ulaştırabiliyoruz. Hedefimiz, önümüzdeki 3 ay içerisinde dağıtım ağımızı yeni şehirlerle genişletmek.

Avansas’ın, 2020 yılı itibariyle ürün kategorileri ve müşteri sayısı nedir? 2020 yılı için hedef ve beklentileriniz nelerdir?
Avansas olarak; 2020 yılı itibariyle ofis kırtasiye, kağıt ürünleri, kartuş-toner, temizlik-sağlık, gıda-mutfak, teknoloji, mobilya-hırdavat, baskı çözümleri olmak üzere 8 ana kategorimiz ve 5.500 çeşitten fazla ürünümüz bulunuyor. Bugün 450 binin üzerinde müşteri sayımızla Türkiye’nin lider online iş yeri marketi olarak operasyonlarımıza devam ediyoruz. İşimize ve hedeflerimize odaklandığımız, yüksek performansla çalıştığımız bir çalışma kültürümüz var. Türkiye ekonomisi içerisinde canla başla çalışan işletmelere katma değerli hizmet sunmak en önemli önceliğimiz. Ülkemizde e-ticaretin hızla büyüdüğü çok önemli bir dönemden geçiyoruz. Hedefimiz, iş yerlerinin hayatını kolaylaştıran ve onların maliyetlerini düşüren iş modelimizi daha fazla şirketle buluşturmak ve onlara fayda sağlamak

Değerli okuyucumuz,

Bu haberin detayını Business Türkiye dergisinde bulabilirsiniz.