1999’dan itibaren Türkiye’nin en büyük istihdam platformu olarak hizmet veren Kariyer.net, çalışanlar ile işverenleri bir araya getirerek, doğru pozisyonlara doğru kişilerin gelmesine önemli katkılar sunuyor. Sunduğu hizmetle, şirketlerin verimliliğini artırırken, her kesimden iş arayan kişilere de fırsat kapıları açıyor. Yıllar içinde oluşturulan büyük verinin gücüyle, tarafların ihtiyacını doğru belirleyen şirketin kurduğu dijital köprü, teknolojinin doğru kullanımıyla daha da sağlamlaşıyor. Yaşanan süreçle birlikte hızla değişen iş dünyasının dinamiklerini merkezinden takip eden şirketin Genel Müdür’ü Fatih Uysal hem sorularımızı yanıtladı hem de gelecek dönemde karşımıza çıkabilecek yeni meslek gruplarını ve dijital dönüşümün yarattığı yenilikleri değerlendirdi.

İş dünyasıyla, bu dünyaya katılmak isteyenler ara- sında önemli bir köprü vazifesi taşıyorsunuz. Bu anlamda aracı olma adına en önemli ilkeleriniz nelerdir?

Kariyer.net olarak; yeni nesil teknolojilerden ya- rarlanarak, iş arayanlarla işverenleri bir araya geti- riyoruz. Türkiye’nin en büyük istihdam platformu “Kariyer.net” ve mavi yaka çalışanlar ile işletmeleri bir araya getiren “İşin Olsun” olmak üzere 2 fark- lı platformumuzla 336 binden fazla işveren ve 27 milyondan fazla adaya hizmet veriyoruz. Her yıl 380 milyondan fazla ziyaret alan Kariyer.net’te, hem adaylarımıza hem de işverenlerimize dokunabilece- ğimiz, onları hedeflerine ve hayallerine ulaştıracak büyük veriye sahibiz. Bu verinin gücünden fayda- lanarak ve teknoloji ekibimiz tarafından geliştirilen %100 akıllı algoritmalarla her iki tarafın da hayatını kolaylaştırmak ve doğru işle doğru adayı buluştur- mak için çalışıyoruz. Kariyer.net’in başarısının ve farkının sırrı; sektördeki büyük veriye sahip olmak yani sektörü çok iyi tanımak, adayların ve işveren- lerin sesine kulak vermek, ihtiyaçlarını bilmek ve en akıllı algoritmalar, sistemler ile bu ihtiyaçları cevaplamaktan geçiyor. Teknolojiyi, insan kaynaklarının hizmetine sunuyoruz. Bunu da sektördeki çok önemli bir farkımız olarak değerlendiriyorum.

Değerli okuyucumuz,

Bu haberin detayını Business Türkiye dergisinde bulabilirsiniz.