Royal Şirketler Grubu, 1997 yılında kurulduğu günden bu yana istikrarlı çizgisinde ilerleyen, ülkemizin güçlü grup şirketlerinden biri. Türkiye’de birçok firma ile iş birliği yaparak üretime başlayan şirket, yerli üretime büyük katkı sağlıyor. Şirketlerin kalıcı ve saygın bir iz bırakması ve bu izin ülkemize fayda sağlamasının yolunun üretimden geçtiğine inanan Royal Şirketler Grubu, bugün uluslararası arenada başarılı işlere imza atmış durumda. Üretimin her safhasında kalite ve güvenden ödün vermeyen Grup, çevreye duyarlılığı ile de dikkat çekiyor. Royal Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Türkeş Öngel sorularımızı yanıtlarken, yaşanan gelgitlerden en az etkilenecek şekilde kurgular oluşturduklarının altını çizdi.

Ülkemiz ekonomisinin uluslararası arenada karşılaştığı koşulları genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? Şirket olarak bu koşullardan nasıl etkileniyor ve ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Türk milleti binlerce yıldır yaşamış olduğu coğrafyalara ekonomik ve siyasi olarak yön vermiş bir millettir. Geçmişimize Anadolu coğrafyası gibi hassas bir noktayı da ekleyince, dünyanın gözünün kulağının ülkemizde olması şaşırılacak bir durum değildir. Bu saydığım nedenlerden dolayı Türk ekonomisi sıklıkla ablukaya alınmakta ve mobbing uygulamasına tabi tutulmaktadır. Ekonomik olarak ne zaman müstakil hareket etmeye başlasak, kat kat baskı ve yalnızlaştırma ile karşı karşıya kalmaktayız. 500 direkt, 2000 dolaylı istihdam sağlayan grubumuz da elbette bu süreçlerden etkilenmektedir. Ekonomik konjonktürleri iyi okuyan ve daima gelecek adımları planlayan Royal Şirketler Grubu olarak bu metcezir döneminden en az etkilenecek şekilde kurgular oluşturuyoruz. Bunların başlıcaları; öz kaynakların doğru kullanımı ve öz kaynaklarla yatırım yapmak, disiplinli davranmak, en uygun fiyatlı tedarik ve çok çalışmak olarak özetlenebilir.

Değerli okuyucumuz,

Bu haberin detayını Business Türkiye dergisinde bulabilirsiniz.