2004 yılında Ankara’da temelleri atılan CYC, inşaat sektöründe güçlü kadrosu ve birikimleri ile öne çıkıyor. 2020 yılında ölçeğini sadece “Luxury Living” projelere çeviren şirket, bu alanda kısa zamanda bir marka yaratarak başarılı işlere imza attı. Kişiye özel stil sahibi mimari çalışmalarını yüksek teknolojiyle birleştirerek konfor alanları hazırlayan CYC, “Doğa ile iç içe bir yaşam” anlayışından kesinlikle ödün vermiyor. Ezberleri bozan tasarımlarıyla dikkat çeken şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt YILDIZ sorularımızı yanıtlarken, projelerini ve hedeflerini anlattı.

Doğa ile iç içe bir yaşam fırsatını sunan yaşam alanlarınızda yüksek teknolojiden yararlanarak sektöre örnek olan yapılar ortaya çıkarıyorsunuz. CYC olarak, kurulduğunuz günden bu yana oluşturduğunuz vizyonu ve yatırım alanlarınızı anlatır mısınız?
CYC olarak vizyonumuz doğrultusunda, geleneksel değerlerle işlevsel olanları birleştiriyoruz. “Luxury Living” konseptinde hazırlanmış müstakil yaşam alanlarımızı; tasarımından tekniğine kadar her noktanın üzerinde titizlikle durarak ortaya çıkarıyoruz. Sektöre öncü ve tam anlamıyla örnek projeler sunmak vizyonumuzun en can alıcı kriteri diyebiliriz. Çalışmalarımızda “doğayı üzmeden doğa ile iç içe yaşam kurmak” anlayışımız da asla ödün vermeyeceğimiz bir nokta olarak öne çıkıyor. Bu ölçekten baktığımızda ise yatırım alanlarımızı; vizyonumuzun gerektirdiği şartları hayata geçirebileceğimiz, kullanıcıların A’dan Z’ye tüm hayallerini inşa edebileceğimiz lokasyonlar olarak belirliyoruz.

Son dönemde dikkat çeken iddialı çalışmalarınızdan bir diğeri de 50.000 m2’lik alana kurulu ve sadece 21 adet özel villadan oluşan “The Village Urla” projeniz. Söz konusu projenin konseptini ve özelliklerini sizden öğrenebilir miyiz?
Bu noktada en büyük farkımız; herkesin vurguladığı ama eyleme geçirmediği doğa ile özdeş müstakil yaşam alanlarını, gerçekten bu konseptte oluşturarak kullanıcılarımıza sunmamız. Bahsettiğiniz gibi, toplam 50.000 m2 alan üzerinde oluşturduğumuz yaşam alanları, her malikâneye 2000-2500 m2 arazi imkânı sunuyor. Doğa ile iç içe ve mahremiyet olgusunu koruyarak gerçekleştirdiğimiz projemiz, kullanıcılarımıza sosyal yaşam fırsatını da beraberinde getiriyor. Yaklaşık 2.000 m2 alan içinde konumlandırılmış, panoramik deniz manzaralı alan, mini golf, basketbol sahası, tenis kortu, kapalı spor salonu ve kafe/restoran gibi kısımları da içinde barındırıyor.

Söz konusu projeye baktığımızda müşterilerinize “kişiselleştirilmiş mimari” fırsatını sunduğunuzu görüyoruz. Bununla beraber yarattığınız projede neleri amaçladınız ve projenizi farklı kılan temel unsurlardan bahsedebilir misiniz?
Projemiz genel hatlarıyla 3 tip villadan oluşuyor ancak her bir villanın konumu ve arazi yapısını göz önünde bulundurursak aslında 21 farklı villadan bahsetmiş oluyoruz. Biz ev sahiplerimize üzerinde revizyon gerçekleştirebilecekleri alanlar bırakıyoruz. 21 farklı villayı dizayn eden mimari kadromuz dışında, ev sahiplerinin villalarını kişiselleştirebilmeleri adına “Individual Design Office”  departmanını kurduk. Bu departman ev sahiplerinin hayal ettiklerinin, gerçeğe dönüşmesinde devreye giriyor. Individual Design Office fi- kir kısmından başlayıp, yerinde yapılan uygulamanın sonuna kadar ev sahibine eşlik ediyor. Kişiselleştirilmiş mimari ile hedeflediğimiz projemizde birbirini tamamlayıcı farklı renklerin oluşması ve her bir ev sahibinin villasına imzasını atabilmesidir.

Son olarak, 2022 yılı beklentilerinizi öğrenebilir miyiz? Projelendirmeyi düşündüğünüz yeni yatırımlarınızdan bahsedebilir misiniz?
Vizyonumuza uygun şekilde ve her zaman öncü konumumuzu koruyarak, önümüzdeki yıl ve sonraki yıllar boyunca CYC olarak belirlediğimiz hedeflerimiz ve bu doğrultuda hazırlanmış yol haritalarımız mevcut. The Village Urla projesinin hemen ardından gelecek olan projelerimiz, çizgimizi her geçen yıl daha da yukarı taşımak hedefi ile peş peşe hayata geçecektir. Kullanıcılarımıza, yaşam alanlarında hayal ettikleri her detayı, kusursuz bir biçimde sunmaya devam edeceğiz

Değerli okuyucumuz,

Bu haberin detayını Business Türkiye dergisinde bulabilirsiniz.