”KOŞULSUZ MİSAFİR MUTLULUĞUNU TÜM DÜNYAYA YAYIYORUZ”

Sistemli ve güvenli bir yapıyla sunduğu hizmetleriyle sektöründe sıradanlığın ötesine geçen Yolcu360, misafir memnuniyetine verdiği istikrarlı önemi başarıyla stratejilerine taşıyor. Küresel pazarda da ivme yakalayan Yolcu360, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olma misyonu doğrultusunda projeler geliştiriyor. Business Türkiye okuyucuları için sorularımızı yanıtlayan Yolcu360 CEO’su Umut Yıldırım, sektör bilgilerini ve 2024 hedeflerini aktarıyor.

Yerel pazardaki başarısını yurt dışına da taşıyan Yolcu360 için 2023 nasıl bir yıl oldu? Önümüzdeki dönem için hedefleriniz neler?

2023, Yolcu360 için büyüme ve başarı açısından oldukça önemli bir yıl oldu. Türkiye’deki başarımızı dünyaya taşıyoruz. Bu konuda önemli adımlar attık. Küresel pazarda çok hızlı büyüyebileceğimiz bir ivme yakaladık. Bunu sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönem için “yakındaki araçları göster” özelliği gibi yeni özellikler geliştirerek ürün portföyümüzü genişletmek, 5 üzerinden ortalama 4,7 puan ile sektörün zirvesinde olduğumuz misafir memnuniyeti puanlarımızı kalıcı olarak üst seviyede tutmak gibi hedeflerimiz bulunuyor

Araç kiralamayı çok daha kolay hale getiren B2B (Business to Business) ürünü tarafında anlaşmalı olduğu kurum sayısını rekor seviyeye taşıyan markanızın B2B operasyonu hakkında gelinen noktayı anlatır mısınız?

B2B operasyonumuz, şirketler ve acenteler için araç kiralama süreçlerini büyük ölçüde kolaylaştırdı. Anlaşmalı olduğumuz kurum sayısını 7 binin üzerine çıkararak rekor seviyeye ulaştık. Bu, iş ortaklarımıza daha geniş bir araç yelpazesi sunmamızı ve işlerini büyütmelerine yardımcı olmamızı sağlıyor. API bağlantıları ve white label çözümler, acentelerin ve firmaların kendi web siteleri ve mobil uygula- ”KOŞULSUZ MİSAFİR MUTLULUĞUNU TÜM DÜNYAYA YAYIYORUZ” Umut YILDIRIM Yolcu360 CEO’su maları üzerinden doğrudan hizmet sunabilmelerini mümkün kılıyor. Ayrıca, özel teklifler, hızlı rezervasyon ve özel raporlama gibi avantajlar sunarak iş ortaklarımızın işlerini daha verimli şekilde yönetmelerine yardımcı oluyoruz.

Dünya çapında hızlı büyüyen araç kiralama sektöründe ve küresel pazarda geldiğiniz noktaya dair değerlendirmelerinizi öğrenebilir miyiz? Gerek globalde gerekse ülkemizde araç kiralama pazarı hakkında görüşleriniz neler?

Küresel araç kiralama sektörü hızla büyüyor ve değişiyor. Biz de, bu büyüme trendlerini yakından takip ederek kendimizi sürekli olarak güncelliyoruz. Hem Türkiye’de hem de küresel pazarda büyüme potansiyeli olduğuna inanıyoruz. Günlük araç kiralama pazarı, dünya genelinde yıllık ortalama yüzde 15 büyüme oranıyla dinamik bir sektör. Türkiye’deki büyüme ise bu küresel ortalamanın üzerinde. Bu hızlı büyümenin arkasında çeşitli etkenler bulunuyor. Örneğin, son dönemde araç kiralama şirketleri, havalimanlarının dışında şehir içi konumlarda ofislerini artırarak özellikle Z kuşağı gibi yeni nesil tüketicilerin araç kiralama hizmetlerine olan tercihlerini artırdı. Teknolojinin gelişimi de kiralama sürecini çok daha kolaylaştırdı. Gelecekte, insanlar, ihtiyaç duyduklarında ürün ve hizmetlere erişmeyi tercih edecek ve sahip olmanın getirdiği sorumlulukları azaltma eğiliminde olacak. Bu nedenlerle, pazarın istikrarlı şekilde büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz.

Değerli okuyucumuz,

Bu haberin detayını Business Türkiye dergisinde bulabilirsiniz.