”Yatırımlarımızla, değişen tüketici trendlerine yenilikçi çözümler sunuyoruz.”

Lezita, Abalıoğlu’nun yem sektöründeki 50 yılı aşan tecrübesinden aldığı güçle, 2006 yılından bu yana Türkiye’nin en önemli piliç eti üreticilerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Tedarikten satışa tüm faaliyet zincirlerinde yeni değerler yaratmayı önemseyen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Abalıoğlu; ileri işlenmiş ürün grubunda sektör lideri olarak geleceğe emin adımlarla ilerlediklerinin ve yenilikçi bakış açılarıyla yatırımlarına devam ettiklerinin altını çiziyor. Sorularımızı yanıtlayan Abalıoğlu, 50’den fazla ülkeye ürünlerini ihraç ettiklerini ve Türkiye’nin toplam pratik ürün ihracatına katkılarının %71,4’e yükseldiğini de belirtiyor. Sürdürülebilirliği toplumsal bir sorumluluk olarak gören şirket, son yatırımları olan Kahramanmaraş entegre üretim tesisleri ile de üretim kapasitelerini iki katına çıkararak liderliğini korumayı hedefliyor.

LEZİTA’NIN YENİLİKÇİ YATIRIM HEDEFLERİ

– Tam kapasite ile çalışan İzmir tesisimize ek olarak, Kahramanmaraş’ta et entegre üretim tesisi yatırımımızı hayata geçiriyoruz.

-200.000 m2’lik Kahramanmaraş tesisimiz ilk aşamada 150.000 ton/yıl piliç eti ve 35.000 ton/yıl ileri işlenmiş üretim kapasitesi ile üretim yapacak. İkinci aşama yatırımlar ile toplamda 300.000 ton/yıl piliç eti, 75.000 ton/yıl işlenmiş üretim kapasitesi planlıyoruz.

-Son teknoloji ile donatılan tesisimizde çevre dostu üretim yapılacak.

-İç piyasada Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bayilerimize avantajlı lokasyonu ile ürün sevkiyatımızı hızlandıracak olan yeni tesisimiz, dış piyasada Orta Doğu ülkelerine olan yakınlığıyla da nakliye maliyetimizi azaltacak.

-İzmir’deki mevcut tesisimizle aynı kapasiteye sahip olacak Kahramanmaraş’taki yeni tesisimiz ile üretim kapasitemizi ve istihdamımızı iki katına çıkaracağız.

-Mevcut tesislerimizde kadın çalışan oranımız %36 iken, yeni yatırımızla tesislerimizde her kademede bu oranı daha da artırmayı hedefliyoruz.

Değerli okuyucumuz,

Bu haberin detayını Business Türkiye dergisinde bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir