”DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN YENİ ENERJİ DÜNYASINA ÖNCÜLÜK EDİYORUZ”

Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, “Herkes İçin Daha İyi Bir Gelecek” vizyonuyla Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük ederek liderliğini koruyor. Sürdürülebilirliği stratejisinin merkezine koyarak, insan ve teknoloji odağıyla daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunmak için projeler üreten şirket, toplum ve yatırımcılar nezdinde güvenilir bir marka olarak kabul görüyor. Şirketin, Sabancı Center’da gerçekleştirilen ve 2023 yılına ait sınırları zorlayan önemli olaylar, finansal sonuçlar ve stratejik planlamaların ele alındığı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda söz alan Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, zorlu süreçlere rağmen tüm paydaşlarına verdikleri sözün ötesinde yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizerken, Enerjisa Enerji CFO’su Philipp Ulbrich de gösterdikleri ilgi ve kararlı destekleri için tüm Enerjisa paydaşlarına teşekkürlerini iletiyor.

ENERJİSA ENERJİ CEO’SU MURAT PINAR: ”GEÇTİĞİMİZ YIL TÜM İŞ KOLLARIMIZDA YATIRIM HEDEFLERİMİZE ULAŞTIK”

2023, sadece finansal anlamda değil, ülkemiz ve dünya için pek çok farklı zorluğu da beraberinde getirdi. Fakat bu zorluklara rağmen, ekiplerimizin dayanıklılığı ve iş modelimizin gücü sayesinde paydaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmayı başardık. Güçlü bilançomuz ve çevik yönetim anlayışımız ile şebeke, teknoloji, e-mobilite ve müşteriçözümleri alanlarındaki yatırımlarımıza artan bir ivmeyle devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde tüm iş kollarımızda yatırım hedeflerimize ulaştık ve sektördeki lider konumumuzu koruduk. Yatırımlarımız yıl boyunca toplamda 15,7 milyar TL’ye ulaştı. Fakat sadece yatırımlarımız ile gündeme gelmiyor, daha iyi bir gelecek için yeni enerji dünyasına öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de istikrarlı büyüme çizgimizi sürdürürken topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye, iş birlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.

ENERJİSA ENERJİCFO’SU PHILIPP ULBRICH: ”2023’ÜN TÜM ZORLUKLARINDAN DAHA GÜÇLÜ ÇIKTIK”

Dünya genelinde enerji sektöründe benzeri görülmemiş bir süreçten geçiyoruz. Her ne kadar bu gelişmelerden tam anlamıyla izole olmasak da güçlü bilançomuz ve sağlam risk yönetimimizle olumsuz etkilerini sınırlı tutmayı başardık. Özellikle Toroslar bölgesinde yaşanan deprem felaketlerinin ardından, yaraları sarmak ve bölge altyapısını yeniden inşa etmek için var gücümüzle çalıştık. Finansal stabilitemizi koruyarak, kriz zamanlarında bile güven veren bir liman olmamızı sağlayan iş modelimizin sağlamlığı ve yenilikçi projelerimiz sayesinde 2023 yılında tüm iş kollarımızda hedeflerimize ulaşmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Sürdürülebilir stratejimiz sayesinde 2024 yılı için müşteri çözümleri de dahil olmak üzere yatırım planımız ile uyumlu olarak hız kesmeden yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2024 yılında da ‘Daha İyi Bir Gelecek’ vizyonumuz doğrultusunda finansal sağlamlığımızı daha da güçlendirerek, yenilikçi çözümler ve sürdürülebilir projeler aracılığıyla Türkiye’nin kararlı enerji dönüşümüne öncülük etmeye devam edeceğiz. Enerji dönüşümündeki şebeke yatırımları oldukça önemli. Enerjisa olarak enerji dönüşümünün omurgası olan dağıtım altyapısına, yatırımcılara verilen sözün de ötesinde 13,5 milyar TL yatırım yapıldı ve tüm mali vaatler zamanında yerine getirildi. Gösterdikleri ilgi ve kararlı destekleri için tüm Enerjisa paydaşlarına teşekkürlerimi iletiyorum. Gelecekte yapılacak yatırımlarla hissedar değeri oluşturmayı ve paydaşların beklentilerini karşılamayı da sürdürüceğiz

Değerli okuyucumuz,

Bu haberin detayını Business Türkiye dergisinde bulabilirsiniz.